Ana Sayfa Muhabbet Kuşu Muhabbet Kuşu Eğitici Oyuncak yapımı

Muhabbet Kuşu Eğitici Oyuncak yapımı

1467
0

Muhabbet Kuşu Eğitici Oyuncak yapımı

Önceki yazımızda Muhabbet kuşunu mutlu etmek için oyuncaklardan oyun alanları oluşturduğumuzdan bahsetmiştik. Videoya yorum yazan bir çok arkadaşımız oyuncaklar hakkında sorular sormuş. Bizler de hem bu oyuncakların yapımı hem de  temini hakkında yeni bir video yapmaya karar verdik. Bir kuşa oynamayı öğretmek, bir insan için zor bir iştir. Buradaki  rolümüz oyuncakları sağlamak ve teşvik etmek olmalı. Oyuncaklar , eğlenceli, eğitici olmalı, zorluklar sağlamalı ve bir kuşun içgüdüsel ihtiyaçlarını karşılamalıdır. Kuşunuzun keşif sınırlarını ne kadar genişletirseniz,  ona  eğitici ve eğlenceli ne kadar çok oyuncak sunarsanız o kadar uyarlanabilir hale gelecektir. Sonunda kuşunuzun keşfetmeye istekli ve özgüvenli olduğunu göreceksiniz. Ayrıca onu oyuncaklarla meşgul etmek, hem mutlu olmasını sağlayacak hem de ısırmaya sevk edebilecek can sıkıntısından kurtaracaktır. En çok sorulan oyuncaklardan biri de bu oyuncağımız.

 

Muhabbet Kuşu Eğitici Oyuncak yapımı

Biz  bu oyuncağı hazır olarak satın aldık. Ancak bu oyuncağı kendiniz de  kolaylıkla yapabilirsiniz. Yine bu  halkaları da hazır olarak satın alabiliyorsunuz. Kırtasiyelerden bulabileceğiniz duralit  küçük bir dikdörtgen şeklinde kesiyoruz. Kesme işlemini maket bıçağı ile çizerek yapabilirsiniz. Bu dikdörtgenin uzun tarafı  15-16 cm, kısa tarafı ise 5-6 cm olabilir. 3 mm çapında ince tünek çubuğundan   6 cm uzunluğunda  3 adet çubuk kesiyoruz.

Bu çubuklarımızın sığacağı kadar  delikler açıyoruz  ama geniş olmamasına dikkat ediyoruz.

Çubuklara yapıştırıcı sürüyoruz ve yapıştırıyoruz. Oyuncağımız  diğer oyuncakla aynı ölçülerde oldu dilerseniz boyayarak renklendirebilirsiniz.

Halkalarımızı oyuncağa geçiriyoruz Boncuk ile oyun oynamaya başlıyoruz.

Bu ve diğer kafes dışı oyuncaklarımızı  internet alışveriş sitelerinden kolaylıkla bulabilirsiniz

Elimdeki bu kase de her yerde  bulacağınız ahşaptan bir çerez tabağı .Bu plastik halkaları da bijuteri benzeri yerlerden bulabilirsiniz. ziller ,pullar, renkli  halkalar, ahşap halkalar, minik zilli toplar yine bijuteri veya hobi malzemeleri satan yerlerden alınabilir. İsterseniz farklı şekillerdeki  kuşunuzun oynayacağını düşündüğünüz  objeler satın alabilirsiniz.

Kuşlarınız bu oyuncakları karıştırmayı, onları bir yerlere taşımayı  ve çıkardığı sesleri çok seveceklerdir.

Bu mini ahşap kase reçellik olarak satılıyor ve  boncuğun en sevdiği oyuncağı haline geldi. Boncuk ayağı  ile ona bastığında çıkardığı  sesi seviyor. Dakikalarca bıkmadan onunla oynuyor.

Zilli toplar da yine kuşların çok sevdiği oyuncaklar arasında yer alıyor. Farklı renk ve şekillerdeki topları alarak kuşunuzun oynamasını sağlayabilirsiniz.

Özetle kuşlarınıza sadece kafes içinde değil kafes dışında da eğlenceli oyun alanları hazırlayarak onların mutlu ve özgüvenli olmalarına katkıda bulunabilirsiniz.

Videolarımız faydalı buluyorsanız beğenerek destek olabilirsiniz. Ve Ev kuşları ailesinin bir üyesi olmak için abone  olarak bizi takip edebilirsiniz.  Hoşça kalın kuşlarınızla mutlu kalın…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz