Ana sayfa Muhabbet Kuşu Muhabbet kuşlarının Popüler olmasının 7 nedeni

Muhabbet kuşlarının Popüler olmasının 7 nedeni

318
0

Muhabbet kuşlarının  Popüler olmasının 7 nedeni

Muhabbet kuşlarının hareketli , meraklı, alçakgönüllü ve eğlenceli olduklarını söyleyebiliriz. Sahipleriyle derin bağlar oluşturan çok sosyal kuşlardır ve bu nedenle çok sevimli kuşlar olabilirler.

Bazı büyük papağanlar kadar gürültülü olmasalar da, muhabbet kuşları, özellikle dikkatinizi çekmek istediklerinde yüksek, tiz bir çığlık atabilirler. Normal cıvıltıları  aşırı yüksek değildir, ancak yine de gevezelik etmeyi severler.

Gelin Şimdi bu sevimli minik dostlarımızın neden bu kadar popüler olduklarına bakalım.

Muhabbet kuşu almak için 7 neden

1-Pahalı değildirler;

Muhabbet kuşu sahiplenmenin maliyeti, diğer evcil hayvanlara göre oldukça düşüktür.

Bir evcil hayvan bulundurma konusundaki endişelerin en büyük nedenlerinden biri, onu satın alma ve ona bakma maliyetidir. Muhabbet kuşları bu endişeyi büyük ölçüde azaltır.

2-Bakımı kolaydır;

Muhabbet kuşları, temiz su ,iyi ve dengeli bir beslenme , temiz kafes ortamı dışında, fazla çaba sarf etmenize gerek kalmadan bakımlı görünürler. gelişmek için sadece basit yiyecek seçeneklerine ihtiyaç duydukları için bakılması nispeten daha kolaydır. Üstelik düzenli olarak bir hayvan kuaförüne veya hastalanmaları dışında bir veterinere götürmeniz gerekmez. Onlar için bir aşı takvimi veya diş bakımı yoktur. işte bu nedenle anlara bakmak hiç de zor değildir.

3.Arkadaş olurlar;

Muhabbet kuşları insan arkadaşlığına alışkındır ve bundan memnundur. Bu nedenle iyi beslendiklerinde, ilgi gördüklerinde ve sahipleri tarafından iyi bakıldıklarında daha mutlu olacaklardır.

Bu kuşlar çok sosyaldir ve çoğu zaman sağlıklı bir beslenme dışında ihtiyaç duydukları tek şey, sahiplerinden gelen arkadaşlıktır.  Sahibinin ana değer vermesi, onun bunu anlamasına ve böylece aralarında güçlü bir bağın oluşmasına sebep olacaktır.

4. Sesleri taklit edebilirler;

Diğer papağan türlerine kıyasla, muhabbet kuşları insan sesine ve tonlarına çok daha duyarlıdır ve insan konuşmasını daha kısa sürede taklit etmeleri öğretilebilir. Muhabbet kuşları, belirli komutlara yanıt vermek gibi küçük numaraları öğrenmede de iyidir. bu da onları eğlenceli evcil hayvanlar haline getirir.

5. Farklı kişilikleriyle hayatınıza renk katarlar;

muhabbet kuşları oldukça Zeki ve farklı kişilikleri olan canlılardır. güçlü bir bağ kurduktan sora onunla sıradan bir zaman geçirmezsiniz. Kuşunuzu farklı ruh hallerinde görmek ve onunla benzersiz bir ilişki kurmak çok eğlenceli olabilir. Kısaca; onları evcil hayvan olarak sahiplenmek, kendine has kişiliği olan iyi bir arkadaşa sahip olmak gibidir.

6. Tüm yaş grupları için harika arkadaşlardır;

Bazı evcil hayvanlar daha fazla bakım ihtiyaç duyarken, muhabbet kuşları çocuklardan yaşlılara kadar her yaş grubundaki insanların kolayca bakıp ilgilenebileceği bir canlıdır. Bu kuşlar, yaşlılara iyi bir dost ve huzur kaynağı , çocuklara eğlenceli arkadaş olurlar.

7. Çiftler halinde veya daha fazla bakılabilir;

Bu kuşlar, küçük sürüler halinde bir arada tutulabilir ve tek başlarına bakıldıklarında da aynı şekilde mutlu olabilirler.

Sosyal kuşlar olduklarından Onlarla zaman geçiremediğinizde ya da evde olmadığınızda yalnız kalabilirler. Bir arkadaşa ihtiyaçları vardır. Kuşunuzu günün büyük bir bölümünde yalnız bırakmak mecburiyetindeyseniz, ona bir arkadaş almalısınız. Ucuz oldukları için birden fazla kuşu kolayca edinebilir ve evcil hayvanlarla eğlenceyi iki katına çıkarabilirsiniz

Evet bütün bu söylediklerimizden sonra şunları da söylemeden geçemeyeceğim;

Yeni bir evcil hayvan harika bir arkadaş olabilir, ancak zaman geçtikçe yenilik geride kalır, onlardan sıkılıp sıkılmayacağınıza ve sorumluluklarını alıp alamayacağınıza başlangıçta karar vermelisiniz. evcil hayvanınıza ihtiyaç duyduğu ilgiyi verebileceğinizden tam emin değilseniz, lütfen iki kez düşünün. Onunla mümkün olduğunca sık oynamaya çalışın, göreceksiniz çok daha mutlu ve daha dost canlısı olarak size yanıt verecek.

Hoşça kalın kuşlarınızla mutlu kalın…

Önceki makaleMuhabbet Kuşu Ele Çağırma eğitimi
Sonraki makaleMuhabbet Kuşu İsimleri Popüler Kuş İsimleri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here