Ana Sayfa Evcil Kuşlar kuş Sevgisi ve Evde kuş Beslemenin Önemi

kuş Sevgisi ve Evde kuş Beslemenin Önemi

2845
0

kuş sevgisi ve Evde Kuş Beslemenin Önemi

Bugün çok farklı bir konu ile karşınızdayız.Takipçilerimizden biri ailesini kuş sahiplenmeye ikna edemiyor ve yardım istiyor. Biz de minik dostlarımızın çocukların dünyasındaki yerinden ve onlara katkılarından biraz bahsedelim istedik. Konumuz kuş Sevgisi

Kuş Sevgisi

Çocukların çoğu, bir evcil hayvana sahip olmayı hayal eder. bilimsel araştırmalar da evcil hayvanların çocuk gelişiminde önemli rolü olduğunu söyler. Ama yine de evcil hayvan sahiplenmek isteyenlerin bilmesi gerekenler vardır; Bunların en önemlisi evimize getireceğimiz varlığın bir canlı olduğunu unutmamaktır. Onlar, öyle her canımız sıkıldığında bırakıp bir kenara atacağımız oyuncaklarımız gibi değildir. Ayrıca sorumluluklarımıza yenileri eklenecek demektir, Bu nedenle iyice düşünmeli ve bir çocuğun sorumluluğunu almak gibi, onların her şeyi ile ilgilenebileceksek sahiplenmeliyiz. yiyecek ve içecekleri ile, temizlikleriyle, hastalandıklarında tedavileri ile bizim ilgileneceğimizi unutmamalıyız.

Kuş Beslemenin önemi

Hayvanların çoğu duyguları olan, acıyı, üzüntüyü, yası tutabilen, mutlu olan, sevgiye olumlu yanıt veren, düşünen ve plan yapabilen canlılardır. yani onlar bizimle aynı dili konuşmasalar da ne dediğimizi sürekli kullandığımız kelimelerden ve vücut dilimizden anlayabilirler. öğrenme yetenekleri yüksek, zeki hayvanlardır. hatta biz onları çoğu zaman anlayamazken onlar bizim ne demek istediğimizi anlayabilirler araştırmalar da hayvan sevgisinin çocuk gelişimine olumlu katkısını göstermişken biz yetişkinler çocuklarımızın bu isteklerini bir kere daha düşünmeliyiz. Özellikle merhamet ve empati geliştirmede çocuğa yardımcı olur bunun yanında evcil hayvan beslemek çocuklara sabırlı hoşgörülü olmayı, sorumluluk kazanmayı, canlılara saygı göstermeyi , sevgi ve sadakat duygularının gelişimini sağlar. Bu sayılanların bir çocukta gelişerek yerleşmesi, ileride vicdanlı ne çalışkan bir bireyin var olması demek.

 

Kuş Sevgisi
Kuş Sevgisi

Özetle çocuklarımız zaman içerisinde sosyalleşmiş, ölüm, hastalık, özveride bulunma gibi bir çok duyguyu öğrenmiş olurlar. evet.. Hayvan sevmek, diğer canlılara değer vermek, onları korumak ve hayatta kalmalarına yardımcı olmak demektir. Bütün bu söylediklerimiz ailelerin evde hayvan beslemeyi uygun görmeleri için çok önemli birer sebeptir. Son olarak evde bir hayvan beslemenin uzun yıllar sürecek bir sorumluluk olduğunu unutmayalım. hayvanların bir oyuncak gibi alınıp heves geçince de terk edilmesi, onların yaşama haklarının elinden alınması demektir. Kuş sahiplenmek isteyen arkadaşlarımız bu videoyu aileleriyle paylaşabilirler Yeni videolarda görüşmek dileğiyle.

Hoşçakalın kuşlarımızla mutlu kalın..

Kuş Sevgisi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz